Mijn ochtendritueel is onlangs bruut verstoord. De 4 noten crunchy muesli verpakking van de Jumbo is overgestapt van een kunststof zak met vouwkartonnage eromheen naar een stand-alone kunststof zak. In eerste instantie vind ik dit niet zo’n mooie verandering, omdat ik mijn ochtendritueel moet aanpassen. De kartonnen box paste perfect in mijn kast waarbij ik met 1 hand, zak nog in de box, de muesli in kon schenken. Tegenwoordig zit ik te prutsen met een lompe weckpot.
Als ik er wat langer over nadenk is het misschien wel een goede verandering , laten we er eens in duiken.
Vanuit verpakkingsminimalisatie is het een goed idee. De oude verpakking woog ongeveer 64g (57g vouwkartonnage + 7g zak) ten opzichte van zo’n 9g nu.
De impact die deze verpakking heeft op het milieu kunnen we ook eens bekijken. De weggooiwijzers op de verpakkingen geven aan dat de box bij het karton weggegooid moet worden en de zakken bij het plastic. Dan hoop ik maar dat het mono-materiaal folie betreft. Of het in de praktijk ook gerecycled wordt is maar de vraag bij flexibele kunststoffen.
De box mag weggegooid worden bij het karton. Het lijkt volledig te bestaan uit virgin fibres gezien de prachtige witte binnenkant, hoewel er in het artwork wel spikkels zijn aangebracht om het gevoel van gerecycled materiaal op te wekken.
Ondanks dat er geen claims zijn over de nieuwe verpakking, zou ik zeggen dat de verandering positief is als het om milieu impact gaat.
Wat ook mooi meegenomen is, is dat de verkoopprijs met 10 cent omlaag is gegaan! Dat zal vast komen doordat de box weg is gehaald en het verpakken een eenvoudiger proces is geworden waarbij niet elke zak in een box gezet hoeft te worden. Er zit nog evenveel inhoud in de zak maar het receptuur lijkt iets aangepast, met name in de nootsamenstelling.
Dus ondanks dat ik baal van de wijziging in mijn ochtendritueel ben ik voorstander van deze switch. Ik wen wel aan de weckpot.
Bron afbeeldingen: website Jumbo